دانشگاه‌های ایتالیا

تحصیل در دانشگاه بولونیا ایتالیا

بولونیا هفتمین شهر پرجمعیت ایتالیا است که یکی از بزرگترین و قدیمی‌ دانشگاه دنیا در شهر بولونیا واقع شده است، دانشگاه بولونیا یا به اختصار یونیبو (UNIBO) در سال ۱۰۸۸ ساخته شد و دارای پنج دانشگاه در ایتالیا(بولونیا، چزنا، فورلی، راونا و ریمینی) و یک شبعه دیگر در آرژانتین شهر بوینس آیرس است.

در دانشگاه یونیبو ۸۵،۰۰۰ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند، که از این تعداد ۳,۰۷۶ نفر دانشجویان بین المللی هستند. تحصیل در دانشگاه بولونیا به دلیل اعتبار بسیار بالای مدرک دانشگاهی آن، امکانات آمورشی خوب می‌تواند یکی از انتخاب‌های عالی شمار برای تحصیل در ایتالیا باشد.

رتبه بندی دانشگاه بولونیا ایتالیا

رتبه بندی دانشگاه جهانی QS 2021 دانشگاه بولونیا را با توجه به شهرت دانشگاهی در رتبه ۱۶۰ جهان و همچنین رتبه ۳ در ایتالیا قرار داده است.

شرایط تحصیل در دانشگاه بولونیا

دپارتمان ‌های دانشگاه بولونیا

۱-کشاورزی و علوم غذایی۲-معماری۳- زیست‌شناسی، زمین شناسی و محیط‌زیست
۴- علوم زیست‌پزشکی و اعصاب۵- علوم دامپزشکی۶-هنر
۷- علوم‌ آماری۸- جامعه‌شناسی و قانون تجارت۹- روان‌شناسی
۱۰- علوم‌سیاسی و اجتماعی۱۱- فیزیک و نجوم۱۲- فلسفه و مطالعات ارتباطات
۱۳- داروسازی و زیست‌فناوری۱۴- زبان‌های مدرن، ادبیات و فرهنگ۱۵- علوم‌پزشکی و جراحی
۱۶- علوم‌پزشکی و جراحی۱۷- ریاضیات۱۸- مدیریت
۱۹- مطالعات حقوقی۲۰- ترجمه و تفسیر۲۱- مهندسی صنایع
۲۲- شیمی صنعتی۲۳- تاریخ و فرهنگ۲۴- مطالعات کیفیت برای زندگی
۲۵- پزشکی تجربی، تشخیصی و تخصصی۲۶- مطالعات تحصیلی۲۷- مهندسی برق، الکترونیک و اطلاعات
۲۸- اقتصاد۲۹-میراث‌فرهنگی۳۰- علوم کامپیوتر و مهندسی
۳۱- فلسفه کلاسیک و مطالعات ایتالیا۳۲- مهندسی عمران، شیمی، محیط‌زیست و مواد۳۳- شیمی
تحصیل در دانشگاه بولونیا ایتالیا


رشته های کارشناسی به زبان انگلیسی دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا در بین ایرانیان بدلیل قدمت و رنک بالای دانشگاه دارای محبوبیت زیادی است در دانشگاه یونیبو رشته‌هایی به زبان انگلیس و ایتالیایی تدریس می‌شوند که در ادامه معرفی می گردد.

رشته اقتصادی و مدیریترشته تجارت و اقتصادرشته اقتصاد و تجارترشته اقتصاد و دارایی
رشته اقتصاد و جهانگردیرشته داروسازی و بیوتکنولوژیرشته ژنومیکرشته مهندسی و معماری
رشته مهندسی اتوماسیونرشته علوم سیاسیرشته روابط بین الملل و امور دیپلماتیکرشته علوم آماری
لیست رشته های انگلیسی در دانشگاه بولونیا


رشته های کارشناسی به زبان ایتالیایی دانشگاه بولونیا

به زبان ایتالیایی نزدیک به هشتاد رشته تدریس می‌شود در ادامه مهمتریرین رشته‌ها را می بینید.

فناوری کشاورزیفناوری غذاییمدیریت بازرگانیتجارت
تجارت و اقتصاداقتصاد و داراییامور مالی، بیمه و تجارتمدیریت و بازاریابی
بیوتکنولوژیمهندسی هوافضامهندسی اتوماسیونمهندسی پزشکی
مهندسی عمرانمهندسی ساختمانمهندسی کامپیوترمهندسی الکترونیک و مخابرات
ماماییپرستاریفیزیوتراپیعلوم و مهندسی کامپیوتر
لیست رشته های ایتالیایی دانشگاه بولونیا

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه بولونیا

۱- حوزه کشاورز

۱-علوم و فناوری‌های کشاورزی ۲-برنامه‌ریزی و مدیریت زمین‌های کشاورزی، جنگل‌ها و مناظر طبیعی ۳-علم و فناوری غذا ۴-علم باغبانی بین‌المللی (انگلیسی)

۲- حوزه آمار

۱-علوم آماری و مالی و بیمه ۲-آمار، اقتصاد و کسب و کار ۳-علوم آماری (انگلیسی) ۴-امور مالی کمی (انگلیسی)

۳-حوزه دامپزشکی

۱-بیوتکنولوژی جانوری ۲-ایمنی و کیفیت دامپروری

۴-حوزه علوم

۱-ریاضیات ۲-فتوشیمی و مواد مولکولی ۳-زیست‌شناسی دریایی ۴-فیزیک سیستم زمین ۵-شیمی صنعتی ۵-زمین‌شناسی و مدیریت زمین ۶-تنوع زیستی و تکامل ۷-علوم کامپیوتر ۸-علوم و مهندسی کامپیوتر ۹-اخترفیزیک و کیهان‌شناسی ۱۰-علوم آماری (انگلیسی) ۱۱-علوم و مدیریت طبیعت (انگلیسی) ۱۲-علم حفظ و مرمت میراث فرهنگی (انگلیسی) ۱۳- فیزیک (انگلیسی) ۱۴- فناوری‌های کم کربن و شیمی پایدار (انگلیسی) ۱۵-ارزیابی و مدیریت محیط زیست (انگلیسی) ۱۶-شیمی(انگلیسی) ۱۷-علوم آرایشی پیشرفته (انگلیسی)

۵-حوزه اقتصاد و مدیریت

۱-حوزه اقتصاد و مدیریت ۲-بازارها و مؤسسات مالی ۳-مدیریت مهندسی ۴-اقتصاد و تجارت ۵-اقتصاد و حسابداری ۶-حقوق و اقتصاد (انگلیسی) ۷-اقتصاد و مدیریت گردشگری (انگلیسی) ۸-اقتصاد منابع و توسعه پایدار (انگلیسی) ۹-اختراع و سازماندهی فرهنگ و هنر (انگلیسی) ۱۰-اقتصاد و مدیریت بهداشت (انگلیسی) ۱۱-اقتصاد و مدیریت (انگلیسی) ۱۲-اقتصاد و سیاست اقتصادی (انگلیسی) ۱۳-اقتصاد (انگلیسی) ۱۴- مدیریت و سازماندهی کسب و کار (انگلیسی) ۱۵-مدیریت اجرایی کسب و کار (انگلیسی)

۶-حوزه آموزش

۱-برنامه‌ریزی و مدیریت مداخله آموزشی در اضطراب اجتماعی ۲-تربیت – علم آموزش ۳-علم فرایندهای آموزشی مادام‌العمر

۷-حوزه مهندسی و معماری

۱-مهندسی الکترونیک خودرو(انگلیسی) ۲-مهندسی خودرو (انگلیسی) ۳-مهندسی هوافضا (انگلیسی) ۴-مهندسی اتوماسیون (انگلیسی) ۵-مهندسی شیمی و فرایند (انگلیسی) ۶-مهندسی عمران (انگلیسی) ۷-مهندسی انرژی الکتریکی (انگلیسی) ۸-مهندسی الکترونیک (انگلیسی) ۹- مهندسی فرایندها و سیستم‌های ساختمان (انگلیسی) ۱۰-مهندسی محیط زیست (انگلیسی) ۱۱-مهندسی سواحل (انگلیسی) ۱۲-مهندسی مخابرات (انگلیسی) ۱۳-طراحی پیشرفته ۱۴-مهندسی پزشکی ۱۵-مهندسی عمران ۱۶-مهندسی کامپیوتر ۱۷-علوم و مهندسی کامپیوتر ۱۸-مهندسی الکترونیک و مخابرات برای انرژی ۱۹-مهندسی انرژی ۲۰-مدیریت مهندسی ۲۱-مهندسی مکانیک

۸-حوزه علوم انسانی

۱-علوم انسانی دیجیتال و دانش دیجیتال (انگلیسی) ۲-فرهنگ و مدیریت مد (انگلیسی) ۳-تاریخ و مطالعات شرق (انگلیسی) ۴-همکاری بین‌المللی درباره حقوق بشر و میراث فرهنگی بین‌المللی (انگلیسی) ۵-مطالعات ایتالیا، فرهنگ‌های ادبی اروپایی، زبان‌شناسی (انگلیسی) ۶- باستان‌شناسی و فرهنگ‌های جهان باستان۷- سینما، تلویزیون و تولید چندرسانه‌ای۸- انسان‌شناسی فرهنگی و نژادشناسی ۹-جغرافیا و فرایندهای ارضی ۱۰-تاریخ، حفظ و ارتقاء میراث و مناظر هنری و باستانی ۱۱-علم کتابخانه و آرشیو ۱۲-مطالعات موسیقی و تئاتر ۱۳-زبان‌شناسی، ادبیات و سنت کلاسیک (غربی) ۱۴-علوم فلسفی ۱۵-نمادشناسی ۱۶-هنرهای تجسمی

دکترای دانشگاه بولونیا

رشته‌هایی که در مقطع دکتری و دکترای پیوسته در دانشگاه بولونیا ارائه می شود. ۱-پزشکی و جراحی ۲-داروسازی ۳-دندانپزشکی ۴- قانون و حقوق ۵-معماری و انواع رشته های مهندسی حفاظت و مرمت میراث فرهنگی.

هزینه تحصیل در دانشگاه بولونیا

بورسیه تحصیلی دانشگاه بولونیا ایتالیا
هزینه تحصیل در بولونیا

هزینه‌های زندگی به دو دسته تقیسم می‌شوند: شهریه دانشگاه که بصورت سالانه هست و هزینه زندگی ماهانه که در مقاله جداگانه به این موضوع پرداختیم. اما بصورت خلاصه با کمترین هزینه یعنی ۴۰۰ یورو در ماه و بیشترین که بسته به سبک زندگی هر شخص می‌تواند ۱۰۰۰ یورو به بالا باشد. هزینه‌ها شامل منزل یا خوابگاه، غذا، حمل و نقل، اینترنت و سیم‌کارت، پوشاک، ورزش و تفریحات باشد.

شهریه دانشگاه بولونیا ایتالیا

هزینه شهریه برای بیشتر ایرانیان اگه بورسیه استانی(DSU) داشته باشد تقریبا صفر می‌شود اما اگر بورسیه نداشته باشید هزینه سالانه که بصورت اقساط اخذ می‌شود به شرح زیر است:

کارشناسی: بطور میانگین ۲,۶۲۴ یورو در سال
کارشناسی ارشد: میانگین ۲,۶۲۴ یورو در سال

بورسیه دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین المللی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه‌ای تحت عنوان Action 1&2 در نظر گرفته است، هر ساله ۱۱,۰۰۰ یورو به دانشجو تعلق می‌گیرد.
برای دریافت بورسیه متقاضیان کارشناسی باید در آزمون SAT و TOLC (تولک برای بعضی از رشته‌ها) و متقاضیان ارشد در آزمون GRE شرکت کنند.

ددلاین دانشگاه بولونیا

شروع درخواست پذیرش از دانشگاه بولونیا از ۲۵ نوامبر ۲۰۲۱ برای سال تحصیلی ۲۲-۲۳ بعضی از رشته‌ها هم در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شروع می‌شود.

در محصول گام به گام اپلای ایتالیا شما می توانید نحوه درخواست پذیرش دانشگاه بولونیا را انجام بدهید.

سایت دانشگاه بولونیا: www.unibo.it

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا