راهنمای اپلای

چگونه و از کجا تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش را دریافت کنیم؟

تاییدیه تحصیلی سندی است که در دو زمان اسمش را می شنوید و زمانی لازم می‌شود که مدارک مدرسه را می‌برید برای ترجمه و دیگری زمان مراجعه به سفارت ایتالیا برای اخذ ویزا دانشجویی در این مقاله تمام نکات مربوط به اخذ و چطوری پیگیری تاییدیه تحصیلی را به شما آموزش می‌دهیم.

نکات مهم در خصوص گرفتن تائیدیه تحصیلی

نکته ۱: تاییدیه تحصیلی فقط مربوط به مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی است و ربطی به مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد ندارد.

نکته ۲: هر پایه یک تاییدیه دارد یعنی برای ترجمه ریزنمرات دیپلم و یا دانشنامه دیپلم اخذ یک تاییدیه تحصیلی برای دیپلم کفایت می‌کند و جداگانه نیست.

نکته۳: جهت ارائه تاییدیه تحصیلی به سفارت ایتالیا می‌بایست نسخه پرینت شده آن را از دارالترجمه‌های که دانشنامه و ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی را به ایتالیایی ترجمه کرده بگیرید. مهر دارالترجمه تاییدیه تحصیلی و مدارک ترجمه شده می‌بایست یکسان باشند.

آموزش روشهای درخواست تاییدیه تحصیلی

۱- روش درخواست از پیشخوان دولت

دفاتر پیشخوان دولت یک روش هست این روش گرفتاری‌های فراوانی دارد منجمله اینکه خیلی از دفاتر سرویس تاییدیه تحصیلی را ارائه نمی‌دهند مشکل دوم اشتباه که مرتکب میشوند و باعث میشه فرایند ترجمه شما با تاخیر مواجه شود مورد سوم اینکه هزینه به مراتب بیشتری از شما میگیرند. تا همین یک ماه پیش تنها روش استفاده از دفاتر پیشخوان بود اما سیستم تغییر کرده و می‌توانید از داخل خانه درخواست تاییدیه تحصیلی بدهید.

۲- استفاده از سایت برای درخواست تاییدیه تحصیلی

مرحله اول

ابتدا وارد سایت تاییدیه مدارک تحصیلی شوید سپس بر روی ثبت نام تاییدیه تحصیلی کلیک کنید.

سایت تاییدیه تحصیلی
سایت تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

 

مرحله دوم انتخاب پایه و نظام آموزشی

پایه و نظام آموزشی

جدول راهنمایی نظام‌های آموزشی
جدول راهنمایی نظام‌های آموزشی

  • دیپلم اگر کد دانش‌آموزی ۸ رقمی باشد ترمی واحدی.
  • دیپلم اگر کد دانش‌آموزی ۹ رقمی باشد سالی واحدی.
  • پیش دانشگاهی اگر سال فارغ التحصیلی ۹۰ به بالا باشد سالی واحدی است.
  • اگر سال فارغ التحصیلی ۹۰ به پایین باشد ترمی واحدی است.

 

مرحله سوم وارد کردن اطلاعات هویتی و تحصیلی

در مرحله سوم اطلاعات خود را در سه بخش وارد نمایید بخش اول اطلاعات شخصی است بخش دوم اطلاعات تحصیلی می‌باشد که تمامی موارد آن را می‌توانید از روی کارنامه خود بیابید بخش سوم اطلاعات مرجع استعلام گیرنده است برای دارالترجمه می‌توانید با آنها تماس گرفته و کد آنها را جویا شوید پس از وارد کردن اطلاعات ثبت را بزنید و نسبت به پرداخت هزینه آن اقدام نمایید.

صفحه وارد کردن اطلاعات هویتی و تحصیلی
صفحه اطلاعات هویتی و تحصیلی

 

مرحله چهارم پرداخت هزینه دریافت تاییدیه تحصیلی

در این مرحله به درگاه پرداخت بانکی وارد میشود با استفاده از کارت بانکی خود کارمزد مربوطه را پرداخت نمایید. در صورت تائید پرداخت به مرحله بعدی وارد خواهید شد.

مرحله پنجم چاپ درخواست و کد پیگیری

پس از ثبت درخواست بهتر است نسبت به چاپ آن اقدام نمایید و آن را به دارالترجمه ارائه دهید. دارالترجمه در صورت تائید اقدام به ترجمه مدارک شما می‌نماید اما تا زمان تایید استعلام توسط آموزش‌و‌پرورش نمی‌توانید تائیدیه‌های رسمی ترجمه را اخذ کنید با استفاده از کد ملی و کد رهگیری می‌توانید نسبت به پیگیری درخواست خود اقدام نمایید در صورتی که درخواست شما توسط آموزش و پرورش لغو گردد گزینه ویرایش نمایان شده و می‌توانید نسبت به اصلاح درخواست خود اقدام نمایید.

پیدا کردن دانشگاه و رشته در ایتالیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
شروع گفتگو
1
سلام
اگر سوالی دارید، راحت باشید و از ما بپرسید!