مجله

هزینه اجاره و شرایط خوابگاه نسبت به خانه دانشجویی در ایتالیا

دانشجویان سال اول که تحصیل خود را در دانشگاه‌های ایتالیا شروع می‌کنند، برای سال اول تحصیل خود زندگی در خوابگاه‌ دانشجویی دانشگاه‌ را انتخاب می‌کنند اما شرایط کشور ایتالیا با سایر کشورهای دیگر متفاوت هست در این مقاله میپزدازیم به اجاره، شرایط و… خوابگاه و خانه دانشجویی در ایتالیا.

شرایط خوابگاه دانشجویی دانشگاه‌های ایتالیا

در ایتالیا دانشگاه‌ خوابگاه‌های مختلفی با شرایط و هزینه‌های متفاوتی در اختیار دانشجویان قرار میدهد که توسط مدیریت دانشگاه کنترل می‌شود. خوابگاه‌ها به دو صورت تک نفره و مشترک هستند در اغلب خوابگاه‌های دانشجویی در هر اتاق یک تختخواب یک کتابخانه و میز تحریر وجود دارد.

آیا از روز اول خوابگاه در اختیار دانشجو قرار میدهند؟ خیر خوابگاه رو از روز اول به دانشجو نمی‌دهند و شما باید سال اول در ایتالیا خونه اجاره کنید و باید منتظر باشید تا صداتون بزنن برای خوابگاه.

کدام دانشجوها زود شامل خوابگاه میشوند؟ سال اول دانشجویانی که مدارک مالی والدینشان پایین باشه زودتر خوابگاه در اختیارشان قرار میگیرد و سال دوم تحصیلی به دانشجویانی که درسهای بیشتری را پاس کرده باشند و معدل بالاتر داشته باشند.

هزینه های خوابگاه دانشجویی در ایتالیا

ایران که کشور در حال توسعه و ارزش پول پایینی داره نزدیک به ۹۹% دانشجویان ایرانی شامل بورسیه استانی می‌شوند که سالی حدود ۵۰۰۰ یورو به هر دانشجو پرداخت می‌شود ۲۵۰۰ یورو از بورسیه برای هزینه ی اجاره خوابگاه کم می کنند ومابقی یعنی ۲۵۰۰ دریگر را به دانشجو واریز می‌کنند.

مزایای و معایب خوابگاه دانشگاه‌های ایتالیا

مزایا:

معایب:

  • رفت و آمد چک میشه
  • آشپزخانه مشترک
  • نمیتونید مهمان بیارید.

خوابگاه دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان ۷ دانشکده دارد که دو دانشکده در شهر میلان واقع شده است. که برای مشاهده خوابگاه های دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، هرینه اجاره و شرایط دانشکده ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید به این سایت مراجعه کنید.

خوابگاه دانشگاه پلی ‌تکنیک تورین

شهر تورین دارای خوابگاه‌های دانشجویی زیادی هست که ممکنه برنده هر کدام از آنها بشید شما می‌توانید در این سایت لیست تمام خوابگاه‌های دانشجویی، عکس‌های و هزینه اجاره دانشگاه‌های شهر تورین را مشاهده کنید.

خوابگاه دانشگاه ساپینزا رم

دانشگاه ساپینزا به طور دوره‌ای فراخوان برای اسکان دانشجویان دانشگاه از طریق خوابگاه‌های دولتی و خصوصی فراهم کرده است، دانشجویانی که دارای بورس استانی باشند هزینه‌ی خوابگاه از پول بورسیه کم می‌شود و خوابگاه به انها تعلق می‌گیرد. در سایت دانشگاه می توانید تمام خوابگاه‌های طرف قرارداد با دانشگاه ساپینزا را مشاهده کنید.

پیدا کردن خانه دانشجویی و هزینه اجاره‌ها

زمانی که شما ایران هستید وکارهای ویزای دانشجویی را انجام بدید حتما باید یک جایی مثل خونهای یا هتلی، که هتل باید دو تا سه هفته رزرو کنید و مدارک را پرینت و تحویل سفارت بدید. برای پیدا کردن منزل دانشجویی شما باید به نکاتی توجه داشته باشید مثلا روی پول اجاره خانه قبضها هم هست یا خیر نوع خونه چی هست نزدیک دانشگاه هست یا خیر و… .

انواع خانه دانشجویی در ایتالیا

خانه‌های اشتراکی (Shaire): خانه های هستند که با چند نفر دیگر هم خانه هستد یا ممکنه یک هم اتاقی یا فقط یک اتاق برای خود داشته باشید این نوع خانه نسبت به انواع خانه اجاره کمتری دارند.
خانه‌های مونولوکال: خانه‌های هستند که اشپزخانه و اتاق خواب توی یک فضا هستند و اصولا با یک نفر دیگر هم خونه هستید و یک مدل دیگر هم داره به اسم متریمونیاله که تخت دو نفره داره که بیشتر برای زوج‌ها یا کسانی که پارتنر هستند مناسب است.
دانشجویانی که دنبال هم خونه‌ای میگرنند از شبکه‌های اجتماعی یا تابلوهای اعلانات دانشگاه استفاده می‌کنند.

مقایسه خانه دانشجویی با خوابگاه دانشگاه های ایتالیا

مزایای خانه:
+میتوانید مهمان دعوت کنید یا بستگان از می‌توانند بمانند.
+انتخاب هم خانه به عهده‌ی خودتان است.
+آرامش بیشتر نسبت به خوابگاه از نظر سروصدا، شلوغی و…
+امکانات بیشتر


معایب خانه:
-هزینه بالای قبض‌ها اگر روی کرایه نباشد.
-فاصله از دانشگاه

لیست کامل سایتها برای پیدا کردن منزل دانشجویی در ایتالیا


www.subito.it
www.kijiji.it
www.portaportese.it
www.immobiliare.it
www.idealista.it
www.easystanza.it
www.casa.it
erasmusu.com
www.mioaffitto.it

پیدا کردن دانشگاه و رشته در ایتالیا

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
شروع گفتگو
1
سلام
اگر سوالی دارید، راحت باشید و از ما بپرسید!