مجله

هزینه زندگی در ایتالیا (شهریه تحصیل)


متقاضیانی که قصد تحصیل در ایتالیا دارند یکی از سوال‌هایی که ذهنشان را همیشه مشغول می‌کند، هزینه زندگی در شهر و کشور مد نظر چقدر است. در این مقاله به بررسی هزینه‌های ثابت ماهیانه که برای تحصیل و زندگی لازم می‌شود توضیح می‌دهیم.

سایتهای مختلف مثل Numbeo هستند تا هزینه زندگی در شهرهای مختلف را مقایسه کنید اما هیچ کدام از این سایت‌ها نمی‌تواند هزینه‌های زندگی در شهرهای ایتالیا را ارائه کند، چون سبک زندگی ملیت‌ها باهم فرق داره و می‌تواند در هزینه‌های زندگی تاثیر گذار باشد.

هزینه زندگی در ایتالیا
هزینه زندگی ماهانه/سالانه یک دانشجو در ایتالیا

هزینه اجاره خانه در ایتالیا

هزینه منزل دانشجویی که مهمترین و بیشترین هزینه‌ای است که در طول ماه باید پرداخت کنید در یک مقاله جدا به موضوع خانه یا خوابگاه پرداختیم، اما بطور خلاصه شما باید از ۲۰۰ یورو در ماه که بستگی به شهر و موقعیت آپارتمان متغییر هست، اگر هزینه‎ قبض آب، گاز و… روی اجاره‌ها نباشه از ۲۰۰ یورو در ماه شروع می‌شود(این هزینه‌ها شامل دانشجویان ساکن در خوابگاه نمی‌شود).

هزینه خورد و خوراک در ایتالیا

بهتر است که بدانید سبک زندگی و سبک تغذیه شما تاثیر بسیار زیادی بر هزینه‌های زندگی شما خواهد داشت یا مثلا هزینه زندگی در میلان با شهر تورین متفاوت است، مثلاً بعضی دانشجویان از اپراتورهای ارزان‌تر و برخی دیگر از اپراتورهای گرانتر سرویس دریافت می‌کنند. برای کاهش هزینه‌های خورد و خوارک در شهرهای گران مثل رم، میلان و… در خانه غذا را تهیه کنید.

هزینه زندگی در تورین
هزینه غذا در تورین
نوع خوراکیقیمت به یورو
یک وعده غذا در رستوران متوسط€۱۵
یک وعده غذا در فست فودهای زنجیره ای€۸
سه وعده غذا برای دو نفر€۵۴
کاپوچینو€۱.۳۴
نوشابه €۲.۱
آب معدنی€۱
هزینه غذا جهت زندگی ایتالیا

هزینه حمل و نقل در ایتالیا

حمل و نقل عمومی آسان‌ترین و راحت‌ترین روش برای جابه‌جایی در ایتالیا است. بلیط ماهانه اتوبوس، تراموا، مترو برای دانشجویان، بسته به شهر، بین ۲۰ تا ۵۰ یورو در ماه است.

شبکه قطار در ایتالیا سریع و به خوبی نگهداری می شود، برای سفر به دیگر شهرهای ایتالیا قطعاً یک گزینه است. کرایه‌ها برای سفر از حدود ۲۰ یورو شروع می‌شود اما اگر زودتر بلیط رزرو کنید می توانید تا ۷۰٪ تخفیف بگیرید.

هزینه اقامت (پرمسو) در ایتالیا

حدود ۳۰۰ یورو در سال البته لازم به ذکر است که شما می‌توانید بیمه با قیمت مختلف خریداری کنید از ۷۰ تا ۹۰ یورو (که تنها موارد اورژانسی مانند تصادف را پوشش می‌دهد) تا ۱۴۹ یورو که شما پزشکی انتخاب می‌کنیم و داروها و خدماتی که شامل بیمه میشود برای شما رایگان است.

مهم: با توجه به اینکه بیمه دانشجویی تنها تا انتهای همان سال میلادی معتبر است فارغ از اینکه شما چه زمانی بیمه را خریداری کرده‌اید.

زمان ورود شما در سال اول دو تا سه ماه به پایان سال میلادی باقی مانده است می‌توانید کیت پرمسو را بدون بیمه پست کنید و از زمان انگشت نگاری بیمه را ارائه بدهید یا ارزانترین بیمه را خریداری کنید.

گرانترین شهرهامیلانرمبولونیافلورانستورین
گرانترین شهرهای ایتالیا برای زندگی

هزینه شهریه دانشگاه در ایتالیا

۱۰۰ تا ۴.۵۰۰ یورو در سال اگر به شما بورس استانی تعلق بگیرد که فقط مبلغی در حدود ۱۷۰ یورو به عنوان مالیات پرداخت کنید اگر بنا به موارد تحصیلی بورس به شما تعلق نگرفت می‌توانید با ارائه مدارک(دقیقا مانند مدارک بورس) و بنا به عدد ایزه از دانشگاه تخفیف بگیرید. که در که بسیاری موارد فقط همان مبلغ مالیات را پرداخت می‌کنید لطفاً توجه داشته باشید که مبالغ پرداختی در قانون دانشگاه‌ها متفاوت است.

هزینه های جانبی در ایتالیا

شارژ سیمکارت: از ۸ تا ۲۰ یورو
اینترنت: از ۱۰ تا ۲۰ یورو
متفرقه(مسافرت، سینما، باشگاه و… ): از ۵۰ یورو تا ……

این هزینه‌ها تنها برآوردی کلی است و با توجه به سبک زندگی و شهرهای محل تحصیل متغیر است.

پیدا کردن دانشگاه و رشته در ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
شروع گفتگو
1
سلام
اگر سوالی دارید، راحت باشید و از ما بپرسید!